Lars Larsen Tvete, 18911969 (age 77 years)

Lars og Eline med barn
Name
Lars Larsen Tvete
Given names
Lars Larsen
Surname
Tvete
Birth December 28, 1891 28 22
Christening January 31, 1892 28 22 (Age 34 days)
Birth of a sisterMargit Larsdatter Tvete
August 30, 1893 (Age 20 months)
Christening of a sisterMargit Larsdatter Tvete
October 8, 1893 (Age 21 months)
Birth of a brotherArne Larsen Tvete
November 27, 1895 (Age 3 years)
Christening of a brotherArne Larsen Tvete
January 1, 1896 (Age 4 years)
Birth of a brotherBirger Larsen Tvete
March 22, 1898 (Age 6 years)
Christening of a brotherBirger Larsen Tvete
May 8, 1898 (Age 6 years)
Birth of a sisterIngrid Larsdatter Tvete
October 6, 1900 (Age 8 years)
Christening of a sisterIngrid Larsdatter Tvete
October 20, 1900 (Age 8 years)
Note: Hjemmedøpt 20. oktober. Stadfestelse 2. desember
Census December 3, 1900 (Age 8 years)
Shared note:

1900 Folketelling - Hushald Lars Tvete

Gardnr. 62 Bruksnr. 1 Vaagen, Frosta herad

P.nr. H.nr. Namn Fødd Fødestad Familiestilling Sivilstand Yrke Bustatus
001 Lars Tvete 1863 Frosta herred hf g Husmand med Jord samt Landhandler b
002 Eline Tvete 1869 Frosta herred hm g Handelsmandskone b
003 Lars L Tvete 1891 Frosta herred s ug Søn b
004 Margith Tvete 1893 Frosta herred d ug Datter b
005 Arne Tvete 1895 Frosta herred s ug Søn b
006 Birger Tvete 1898 Frosta herred s ug Søn b
007 Endrid Tvete 1900 6/10 Frosta herred d ug Datter b
008 Johan Antonsen 1879 Frosta herred tj ug Handelsbetjent b
009 Anna Edvardsdtr 1880 Frosta herred tj ug Kokkepige b
010 Bernt Tvete 1869 Frosta herred b g Kontorist Sergeant mt
011 Borghild Tvete 1896 Trondhjem b ug Datter mt

Bernt Martin og dotter Borghild er registrert med midlertidig opphold hos Lars Tvete på Frosta under folketellingen i desember 1900.

Birth of a brotherTorleif Larsen Tvete
February 23, 1902 (Age 10 years)
Christening of a brotherTorleif Larsen Tvete
March 30, 1902 (Age 10 years)
Confirmation September 23, 1906 (Age 14 years)
Birth of a brotherOlav Larsen Tvete
December 24, 1908 (Age 16 years)
Christening of a brotherOlav Larsen Tvete
February 14, 1909 (Age 17 years)
Census December 1, 1910 (Age 18 years)
Shared note:

1910 Folketelling - Hushald Lars L.Tvete

Under Gnr 62 Bnr 1 Hyndøvaagen, Frosta Prestegjeld, Frosta Herred

P.nr. H.nr. Namn Fødd Fødestad Familiestilling Sivilstand Yrke Bustatus
001 01 Lars L. Tvete 05.11.1863 Frosta hf g Landhandel Bakerifortn. Husmand b
002 01 Eline Antonsdatter 21.06.1869 Frosta hm g Hustru b
003 01 Lars L. Tvete 28.12.1891 Frosta s ug Søn Handelsbetjent b
004 01 Margit Larsdatter 30.08.1893 Frosta d ug Datter Husligt arbeide b
005 01 Arne Larsen 27.11.1895 Frosta s ug Handelsbetjent b
006 01 Birger Tvete 22.03.1898 Frosta s ug Søn b
007 01 Engrid Larsdatter 06.10.1900 Frosta d ug Datter b
008 01 Torleif Larsen 23.02.1902 Frosta s ug Søn b
009 01 Olav Tvete 24.12.1908 Frosta s ug Søn b
010 01 Peder Johansen 24.04.1871 Rissen arbeider g Bakermester S b
Death of a paternal grandmotherBeret Marta Sørensdatter
September 7, 1913 (Age 21 years)
Death of a paternal grandfatherLars Toresson
March 20, 1914 (Age 22 years)
Birth of a brotherJarle Larsen Tvete
February 17, 1915 (Age 23 years)
Christening of a brotherJarle Larsen Tvete
April 4, 1915 (Age 23 years)
Death of a motherEline Kristine Antonsdatter
October 30, 1918 (Age 26 years)
Cause: "Tæring"
MarriageSigrid Olsdatter VangbergView this family
August 13, 1919 (Age 27 years)
Death of a brotherBirger Larsen Tvete
August 6, 1927 (Age 35 years)
Burial of a brotherBirger Larsen Tvete
August 13, 1927 (Age 35 years)
Death of a brotherTorleif Larsen Tvete
May 28, 1932 (Age 40 years)
Cause: Lungetuberkulose
Burial of a brotherTorleif Larsen Tvete
June 6, 1932 (Age 40 years)
Death of a sisterMargit Larsdatter Tvete
January 2, 1935 (Age 43 years)
Burial of a sisterMargit Larsdatter Tvete
January 1935 (Age 43 years)
Death of a fatherLars Larsen Tvete
November 16, 1938 (Age 46 years)
Death of a half-brotherJulius Larsen
October 26, 1939 (Age 47 years)
Burial of a half-brotherJulius Larsen
1939 (Age 47 years)
Cemetery: Crystal Lake Cemetery
Death February 15, 1969 (Age 77 years)
Burial February 21, 1969 (6 days after death)
Family with parents
father
Lars Larsen Tvete
18631938
Birth: November 5, 1863 30 27Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: November 16, 1938Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
mother
Eline Kristine Tvete
18691918
Birth: July 21, 1869Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: October 30, 1918Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Marriage: August 26, 1891Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
4 months
himself
Lars og Eline med barn
18911969
Birth: December 28, 1891 28 22Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: February 15, 1969Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
20 months
younger sister
Lars og Eline med barn
18931935
Birth: August 30, 1893 29 24Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: January 2, 1935Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
2 years
younger brother
Arne Tvete
18951977
Birth: November 27, 1895 32 26Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: June 25, 1977Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
2 years
younger brother
Lars og Eline med barn
18981927
Birth: March 22, 1898 34 28Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: August 6, 1927Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
3 years
younger sister
Lars og Eline med barn
19001992
Birth: October 6, 1900 36 31Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: February 18, 1992Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
17 months
younger brother
Lars og Eline med barn
19021932
Birth: February 23, 1902 38 32Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: May 28, 1932Lillehammer, Oppland, Norge
7 years
younger brother
Ministerialbok Frosta, Fødde og døypte 1908-1909
19081988
Birth: December 24, 1908 45 39Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: October 9, 1988Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
6 years
younger brother
19151998
Birth: February 17, 1915 51 45Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: December 8, 1998Levanger, Nord-Trøndelag, Norge
Father’s family with Anna Jonetta Johansdatter
father
Lars Larsen Tvete
18631938
Birth: November 5, 1863 30 27Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: November 16, 1938Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
step-mother
18621892
Birth: March 21, 1862Hojemsvald, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: March 8, 1892
Not married: 1885
9 months
half-brother
Julius Larson
18851939
Birth: October 12, 1885 21 23Skogtrøa, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: October 26, 1939Minneapolis, Hennepin County, Minnesota, USA
Family with Sigrid Olsdatter Vangberg
himself
Lars og Eline med barn
18911969
Birth: December 28, 1891 28 22Vågen, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: February 15, 1969Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
wife
18961980
Birth: February 6, 1896Lunne, Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Death: May 3, 1980Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
Marriage: August 13, 1919Frosta, Nord-Trøndelag, Norge
CensusView

1900 Folketelling - Hushald Lars Tvete

Gardnr. 62 Bruksnr. 1 Vaagen, Frosta herad

P.nr. H.nr. Namn Fødd Fødestad Familiestilling Sivilstand Yrke Bustatus
001 Lars Tvete 1863 Frosta herred hf g Husmand med Jord samt Landhandler b
002 Eline Tvete 1869 Frosta herred hm g Handelsmandskone b
003 Lars L Tvete 1891 Frosta herred s ug Søn b
004 Margith Tvete 1893 Frosta herred d ug Datter b
005 Arne Tvete 1895 Frosta herred s ug Søn b
006 Birger Tvete 1898 Frosta herred s ug Søn b
007 Endrid Tvete 1900 6/10 Frosta herred d ug Datter b
008 Johan Antonsen 1879 Frosta herred tj ug Handelsbetjent b
009 Anna Edvardsdtr 1880 Frosta herred tj ug Kokkepige b
010 Bernt Tvete 1869 Frosta herred b g Kontorist Sergeant mt
011 Borghild Tvete 1896 Trondhjem b ug Datter mt

Bernt Martin og dotter Borghild er registrert med midlertidig opphold hos Lars Tvete på Frosta under folketellingen i desember 1900.

CensusView

1910 Folketelling - Hushald Lars L.Tvete

Under Gnr 62 Bnr 1 Hyndøvaagen, Frosta Prestegjeld, Frosta Herred

P.nr. H.nr. Namn Fødd Fødestad Familiestilling Sivilstand Yrke Bustatus
001 01 Lars L. Tvete 05.11.1863 Frosta hf g Landhandel Bakerifortn. Husmand b
002 01 Eline Antonsdatter 21.06.1869 Frosta hm g Hustru b
003 01 Lars L. Tvete 28.12.1891 Frosta s ug Søn Handelsbetjent b
004 01 Margit Larsdatter 30.08.1893 Frosta d ug Datter Husligt arbeide b
005 01 Arne Larsen 27.11.1895 Frosta s ug Handelsbetjent b
006 01 Birger Tvete 22.03.1898 Frosta s ug Søn b
007 01 Engrid Larsdatter 06.10.1900 Frosta d ug Datter b
008 01 Torleif Larsen 23.02.1902 Frosta s ug Søn b
009 01 Olav Tvete 24.12.1908 Frosta s ug Søn b
010 01 Peder Johansen 24.04.1871 Rissen arbeider g Bakermester S b

Lars Larsen Tvete has 13 first cousins recorded

Father's family (13)

Parents Bernt Martin Larsen Tvete + Ragna Jonasdatter
1 Borghild Tvete 18961977
2 Hjørdis Tvete 18971984
3 Bergliot Tvete 19011993
4 Thyra Tvete 19041959
5 Ruth Tvete 19071992
6 Bjarne Tvete 19071983
7 Inger Tvete 19101989
Parents Karl Larsen Tvete + Alfhild Berntsdatter Owren
1 Kåre Leiv Tvete 19031964
2 Bård Ovren Tvete 19051983
3 Paul Tvete 19081984
4 Bjørn Tvete 19111999
5 Odd Tvete 19162003
6 Arvid Tvete 19172008

Mother's family (0)