Ivar Hansson, 18891979 (aged 89 years)

Name
Ivar /Hansson/
Given names
Ivar
Surname
Hansson
Name
Ivar Hansson /Hamsås/
Given names
Ivar Hansson
Surname
Hamsås
Birth August 6, 1889
Christening October 13, 1889 (aged 2 months)
Census December 3, 1900 (aged 11 years)

1900 Folketelling - Hans O Hamsaas

Gnr 127 Bnr 1 Værdal, Inderøen Herad

H.nr. Førenamn Etternamn Kjønn Busett Fam. st. Stand Yrke Fødd Fødestad Nasj. Trussamf.
01 Ane Kristensdtr Hamsås k b hm l e Understøttes af Fattigvæsenet 1877 t n s
01 Hanna Kristiansdtr Hamsås k b d ug Dagarbeider Ind- og udarbeide 1857 t n s
01 Olga Ingebrigtsdtr Hamås k b Datterdatter ug Barn 1892 t n s
02 Edvard N Ferstad m b hf l g Dagarbeider og Sømd. Fisker 1857 t n s
02 Anna G Ferstad k b hm g Husgjærningen 1846 t n s
03 Hans O Hamsaas m b hf g Jordarbeider og Fisker 1844 t n s
03 Jørgina I Hamsaas k b hm g Husgjærningen 1848 t n s
03 Iver H Hamsaas m b s ug Søn 1889 t n s
03 Massianna H Hamsaas k b d ug Datter 1892 t n s
Residence after 1904 (aged 14 years)
Census December 1, 1910 (aged 21 years)

1910 Folketelling - Gjermundnes landbuksskole

Gnr 35 Bnr 1 Gjermundnes, Vike Tellingskrets, Vestnæs Prestegjeld

P.nr. H.nr. Namn Fødd Fødestad Familiestilling Sivilstand Yrke Bustatus
001 01 P. Br. Nordang 19.02.1864 Hjørundfjord hf g landbruksskolebestyrer b
002 01 Anna Nordang 29.07.1867 Volden hm g frue til bestyreren b
003 01 Marta Nordang 07.12.1899 Vestnes d ug datter i huset b
004 01 Eli Nordang 12.10.1902 Vestnes d ug datter i huset b
005 01 Magnus Nordang 25.03.1907 Vestnes s ug søn i huset b
006 01 Anna Pedersdatter Nordang 11.08.1889 Hjørundfjord tjp ug tjenestepike b
007 02 Olav Moen 16.09.1875 Vold hf g gartner og lærer i havebruk b
008 02 Marit Moen 05.05.1877 Vold hm g frue til gartneren b
009 03 Hans Kaldhol 02.12.1872 Ulstein hf g andenlærer b
010 03 Malena Kaldhol 02.02.1884 Eid i Nordfjord hm g frue til andenlæreren b
011 03 Elen Kaldhol 25.02.1905 Eid i Nordfjord d ug datter i huset b
012 03 Jon Kaldhol 26.11.1906 Eid i Nordfjord s ug søn i huset b
013 03 Jorund Kaldhol 20.10.1908 Eid i Nordfjord d ug datter i huset b
014 03 Johanne Kaldhol 21.06.1862 Ulstein tjp ug tjenestepike b
015 03 Johan Johannessen 13.10.1886 Voss Praktisk lærer g Praktisk lærer b
016 03 Ole Petter Trandal 18.08.1855 Hjerrundfjord tj ug Tjenestegut b
017 03 Marie Siem 19.06.1873 Eid Husbestyrerinde ug Husbestyrerinde b
018 03 Marie Nordang 26.07.1893 Hjørundfjord tj ug Tjenestejente b
019 03 Ingeborg Sætre 24.03.1888 Stryn tj ug Tjenestejente b
020 03 Anna Høidal 09.09.1881 Volden tj ug Tjenestejente b
021 03 Lars Tørlen 28.09.1892 Borgund Elev ug Gaardbrugersøn b
022 03 Rangvald Harnæs 09.03.1890 Sandø i Romsdal Elev ug Gaardbrugersøn b
023 03 Johan Baarset 29.03.1891 Halse Elev ug Gaardbrugersøn b
024 03 Johan Sæbø 05.06.1889 Hjørundfjord Elev ug Gaardbrugersøn b
025 03 Rikard Tafjord 09.09.1890 Norddalen Elev ug Gaardbrugersøn b
026 03 Arne Voldssæter 12.05.1888 Sunelven Elev ug Gaardbrugersøn b
027 03 Alfred Øverland 06.06.1890 Gimnæs Elev ug Gaardbrugersøn b
028 03 Rasmus Flydal 11.02.1890 Sunelven Elev ug Gaardbrugersøn b
029 03 Knut Rønnestad 24.06.1891 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
030 03 Peder A. Huse 08.10.1890 Sandø Romsdal Elev ug Gaardbrugersøn b
031 03 Ole Nordal 02.11.1890 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
032 03 Peter Vik 01.03.1891 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
033 03 Nils F. Sørset 07.06.1891 Eide Elev ug Gaardbrugersøn b
034 03 Rasmus Risbak 10.06.1889 Haram Elev ug Gaardbrugersøn b
035 03 Ole Sørdal 30.03.1892 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
036 03 Ola Aasgaard 01.09.1892 Tingvoll Elev ug Tømmermand b
037 03 Knut Grimstad 27.02.1889 Strømsnæsset Elev ug Gaardbrugersøn b
038 03 Mattias Asphol 22.05.1893 Bolsø Elev ug Gaardbrugersøn b
039 03 Peter Hatleøy 22.09.1892 Ulsten Elev ug Gaardbrugersøn b
040 03 Arne K. Rød 26.06.1890 Øre Elev ug Gaardbrugersøn b
041 03 Kristen Skuggevik 06.02.1892 Øre Elev ug Amtsskolebestyrersøn b
042 03 Per Kvann 02.08.1891 Surendalen Elev Gaardbrugersøn b
043 03 Ole Nilssen 20.10.1891 Frei Elev Gaardbruger b
044 03 Ingvar Ulset 28.12.1891 Strømsnæset Elev Gaardbrugersøn b
045 03 Olav Vestad 30.07.1892 Bud Elev Gaardbrugersøn b
046 03 Bersvend Rød 27.09.1890 Halse Elev Gaardbrugersøn b
047 03 Hans Holten 20.03.1892 Aasgaard Elev Gaardbrugersøn b
048 03 Anders Nergaard 18.04.1885 Ulvundeidet Elev Gaardbrugersøn b
049 03 Halvard Magerøy 05.05.1888 Ulvundeidet Elev Gaardbrugersøn b
050 03 Ingvald Ness 01.05.1885 Bolsø Elev Korporal b
051 03 Martin Rotevatn 05.02.1891 Volden Elev Gaardbrugersøn b
052 03 Gerhard Eidsaa 12.09.1889 Søvde Elev Gaardbrugersøn b
053 03 Johan Ness 27.09.1892 Ørsten Elev Gaardbrugersøn b
054 03 Andreas K. Buset 14.02.1888 Vartdalstranden Elev Gaardbrugersøn b
055 03 Ivar Hamsaas 06.08.1889 Inderøen Elev Gaardbrugersøn b
056 03 Oskar Nora 06.08.1887 Grytten Elev Gaardbrugersøn b
057 03 Lars Gridsvaag 08.04.1887 Aure Elev Gaardbrugersøn b
058 03 Kristian Eidsør 20.08.1891 Nesset Elev Gaardbrugersøn b
059 03 Erling Vik 04.02.1889 Sundalen Elev Gaardbrugersøn b
060 03 Kristian L. Skjong 20.03.1891 Gidske Elev Gaardbrugersøn b
061 03 Sigvald Fiskaa 21.08.1893 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
062 03 Anders Andresen Raaket 28.05.1890 Edø Elev ug Fiskersøn b
063 03 Ole K. Viddal 03.01.1892 Hjørundfjord Elev ug Gaardbrugersøn b
064 03 Hilmar Vikenæs 22.10.1891 Borgund Elev ug Gaardbrugersøn b
065 03 John Hoaas 12.08.1891 Sundalen Elev ug Gaardbrugersøn b
066 03 Gunnar Sollid 03.12.1892 Tingvold Elev ug Gaardbrugersøn b
067 03 Martinus Mittet 28.01.1886 Veø Elev ug Gaardbrugersøn b
068 03 Mattias Valbø 08.03.1885 Ørskog Elev ug Gaardbrugersøn b
069 03 Knut A. Aas 16.08.1883 Vestnes Elev ug Gaardbrugersøn b
070 03 Ingebrigt Holmeide 30.01.1894 Tingvold Elev ug Tømmermandssøn b
071 03 Lars L. Hole 27.03.1887 Ørskog Elev ug Gaardbrugersøn b
072 03 Karen Bjelvaag 15.09.1882 Kornstad tj ug Fjøsmester b
073 03 Ørger E. Takle 1892 Hen Elev ug Gaardbr. og Landhanlersøn f
Census December 1, 1920 (aged 31 years)

1920 Folketelling - Hushald Olaug Antonette Svendsen

Gnr 19 Bnr 2 Halkjelsvik, Volda herred

P.nr. H.nr. Namn Fødd Fødestad Bustatus Familiestilling Sivilstand Yrke
001 01 Eva Svendsen 1882-08-05 Inderøen - hp e d.s. expeditør for dampsk i kystrute trafik
002 01 Olaug Antonette Svendsen 1905-01-25 Volda - d ug elev ved Volda millomskule, forsørget av moderen
003 01 Hjørdis Fredrikke Svendsen 1907-03-02 Volda - d ug pf. barn
004 01 Haakon Arvid Svendsen 1908-10-01 Volda - s ug pf. barn
005 01 Ruth Magdalena Svendsen 1912-04-24 Volda - d ug pf. barn
006 01 Signe Elisa Svendsen 1914-05-08 Volda - d ug pf. barn
007 01 Ivar Hanssen Hamsås 1890-08-06 Inderøen - bror ug dampskipsexpeditør - for andre Volda
008 01 Mina Oleanna Brekke 1902-11-18 Vanylven - tj ug innepike
Death of a wifeJenny Kaspara Johannesdotter
April 16, 1977 (aged 87 years)
Burial of a wifeJenny Kaspara Johannesdotter
April 22, 1977 (aged 87 years)
Death May 20, 1979 (aged 89 years)
Burial May 25, 1979 (5 days after death)
CensusView

1900 Folketelling - Hans O Hamsaas

Gnr 127 Bnr 1 Værdal, Inderøen Herad

H.nr. Førenamn Etternamn Kjønn Busett Fam. st. Stand Yrke Fødd Fødestad Nasj. Trussamf.
01 Ane Kristensdtr Hamsås k b hm l e Understøttes af Fattigvæsenet 1877 t n s
01 Hanna Kristiansdtr Hamsås k b d ug Dagarbeider Ind- og udarbeide 1857 t n s
01 Olga Ingebrigtsdtr Hamås k b Datterdatter ug Barn 1892 t n s
02 Edvard N Ferstad m b hf l g Dagarbeider og Sømd. Fisker 1857 t n s
02 Anna G Ferstad k b hm g Husgjærningen 1846 t n s
03 Hans O Hamsaas m b hf g Jordarbeider og Fisker 1844 t n s
03 Jørgina I Hamsaas k b hm g Husgjærningen 1848 t n s
03 Iver H Hamsaas m b s ug Søn 1889 t n s
03 Massianna H Hamsaas k b d ug Datter 1892 t n s
CensusView

1910 Folketelling - Gjermundnes landbuksskole

Gnr 35 Bnr 1 Gjermundnes, Vike Tellingskrets, Vestnæs Prestegjeld

P.nr. H.nr. Namn Fødd Fødestad Familiestilling Sivilstand Yrke Bustatus
001 01 P. Br. Nordang 19.02.1864 Hjørundfjord hf g landbruksskolebestyrer b
002 01 Anna Nordang 29.07.1867 Volden hm g frue til bestyreren b
003 01 Marta Nordang 07.12.1899 Vestnes d ug datter i huset b
004 01 Eli Nordang 12.10.1902 Vestnes d ug datter i huset b
005 01 Magnus Nordang 25.03.1907 Vestnes s ug søn i huset b
006 01 Anna Pedersdatter Nordang 11.08.1889 Hjørundfjord tjp ug tjenestepike b
007 02 Olav Moen 16.09.1875 Vold hf g gartner og lærer i havebruk b
008 02 Marit Moen 05.05.1877 Vold hm g frue til gartneren b
009 03 Hans Kaldhol 02.12.1872 Ulstein hf g andenlærer b
010 03 Malena Kaldhol 02.02.1884 Eid i Nordfjord hm g frue til andenlæreren b
011 03 Elen Kaldhol 25.02.1905 Eid i Nordfjord d ug datter i huset b
012 03 Jon Kaldhol 26.11.1906 Eid i Nordfjord s ug søn i huset b
013 03 Jorund Kaldhol 20.10.1908 Eid i Nordfjord d ug datter i huset b
014 03 Johanne Kaldhol 21.06.1862 Ulstein tjp ug tjenestepike b
015 03 Johan Johannessen 13.10.1886 Voss Praktisk lærer g Praktisk lærer b
016 03 Ole Petter Trandal 18.08.1855 Hjerrundfjord tj ug Tjenestegut b
017 03 Marie Siem 19.06.1873 Eid Husbestyrerinde ug Husbestyrerinde b
018 03 Marie Nordang 26.07.1893 Hjørundfjord tj ug Tjenestejente b
019 03 Ingeborg Sætre 24.03.1888 Stryn tj ug Tjenestejente b
020 03 Anna Høidal 09.09.1881 Volden tj ug Tjenestejente b
021 03 Lars Tørlen 28.09.1892 Borgund Elev ug Gaardbrugersøn b
022 03 Rangvald Harnæs 09.03.1890 Sandø i Romsdal Elev ug Gaardbrugersøn b
023 03 Johan Baarset 29.03.1891 Halse Elev ug Gaardbrugersøn b
024 03 Johan Sæbø 05.06.1889 Hjørundfjord Elev ug Gaardbrugersøn b
025 03 Rikard Tafjord 09.09.1890 Norddalen Elev ug Gaardbrugersøn b
026 03 Arne Voldssæter 12.05.1888 Sunelven Elev ug Gaardbrugersøn b
027 03 Alfred Øverland 06.06.1890 Gimnæs Elev ug Gaardbrugersøn b
028 03 Rasmus Flydal 11.02.1890 Sunelven Elev ug Gaardbrugersøn b
029 03 Knut Rønnestad 24.06.1891 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
030 03 Peder A. Huse 08.10.1890 Sandø Romsdal Elev ug Gaardbrugersøn b
031 03 Ole Nordal 02.11.1890 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
032 03 Peter Vik 01.03.1891 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
033 03 Nils F. Sørset 07.06.1891 Eide Elev ug Gaardbrugersøn b
034 03 Rasmus Risbak 10.06.1889 Haram Elev ug Gaardbrugersøn b
035 03 Ole Sørdal 30.03.1892 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
036 03 Ola Aasgaard 01.09.1892 Tingvoll Elev ug Tømmermand b
037 03 Knut Grimstad 27.02.1889 Strømsnæsset Elev ug Gaardbrugersøn b
038 03 Mattias Asphol 22.05.1893 Bolsø Elev ug Gaardbrugersøn b
039 03 Peter Hatleøy 22.09.1892 Ulsten Elev ug Gaardbrugersøn b
040 03 Arne K. Rød 26.06.1890 Øre Elev ug Gaardbrugersøn b
041 03 Kristen Skuggevik 06.02.1892 Øre Elev ug Amtsskolebestyrersøn b
042 03 Per Kvann 02.08.1891 Surendalen Elev Gaardbrugersøn b
043 03 Ole Nilssen 20.10.1891 Frei Elev Gaardbruger b
044 03 Ingvar Ulset 28.12.1891 Strømsnæset Elev Gaardbrugersøn b
045 03 Olav Vestad 30.07.1892 Bud Elev Gaardbrugersøn b
046 03 Bersvend Rød 27.09.1890 Halse Elev Gaardbrugersøn b
047 03 Hans Holten 20.03.1892 Aasgaard Elev Gaardbrugersøn b
048 03 Anders Nergaard 18.04.1885 Ulvundeidet Elev Gaardbrugersøn b
049 03 Halvard Magerøy 05.05.1888 Ulvundeidet Elev Gaardbrugersøn b
050 03 Ingvald Ness 01.05.1885 Bolsø Elev Korporal b
051 03 Martin Rotevatn 05.02.1891 Volden Elev Gaardbrugersøn b
052 03 Gerhard Eidsaa 12.09.1889 Søvde Elev Gaardbrugersøn b
053 03 Johan Ness 27.09.1892 Ørsten Elev Gaardbrugersøn b
054 03 Andreas K. Buset 14.02.1888 Vartdalstranden Elev Gaardbrugersøn b
055 03 Ivar Hamsaas 06.08.1889 Inderøen Elev Gaardbrugersøn b
056 03 Oskar Nora 06.08.1887 Grytten Elev Gaardbrugersøn b
057 03 Lars Gridsvaag 08.04.1887 Aure Elev Gaardbrugersøn b
058 03 Kristian Eidsør 20.08.1891 Nesset Elev Gaardbrugersøn b
059 03 Erling Vik 04.02.1889 Sundalen Elev Gaardbrugersøn b
060 03 Kristian L. Skjong 20.03.1891 Gidske Elev Gaardbrugersøn b
061 03 Sigvald Fiskaa 21.08.1893 Vanelven Elev ug Gaardbrugersøn b
062 03 Anders Andresen Raaket 28.05.1890 Edø Elev ug Fiskersøn b
063 03 Ole K. Viddal 03.01.1892 Hjørundfjord Elev ug Gaardbrugersøn b
064 03 Hilmar Vikenæs 22.10.1891 Borgund Elev ug Gaardbrugersøn b
065 03 John Hoaas 12.08.1891 Sundalen Elev ug Gaardbrugersøn b
066 03 Gunnar Sollid 03.12.1892 Tingvold Elev ug Gaardbrugersøn b
067 03 Martinus Mittet 28.01.1886 Veø Elev ug Gaardbrugersøn b
068 03 Mattias Valbø 08.03.1885 Ørskog Elev ug Gaardbrugersøn b
069 03 Knut A. Aas 16.08.1883 Vestnes Elev ug Gaardbrugersøn b
070 03 Ingebrigt Holmeide 30.01.1894 Tingvold Elev ug Tømmermandssøn b
071 03 Lars L. Hole 27.03.1887 Ørskog Elev ug Gaardbrugersøn b
072 03 Karen Bjelvaag 15.09.1882 Kornstad tj ug Fjøsmester b
073 03 Ørger E. Takle 1892 Hen Elev ug Gaardbr. og Landhanlersøn f
CensusView

1920 Folketelling - Hushald Olaug Antonette Svendsen

Gnr 19 Bnr 2 Halkjelsvik, Volda herred

P.nr. H.nr. Namn Fødd Fødestad Bustatus Familiestilling Sivilstand Yrke
001 01 Eva Svendsen 1882-08-05 Inderøen - hp e d.s. expeditør for dampsk i kystrute trafik
002 01 Olaug Antonette Svendsen 1905-01-25 Volda - d ug elev ved Volda millomskule, forsørget av moderen
003 01 Hjørdis Fredrikke Svendsen 1907-03-02 Volda - d ug pf. barn
004 01 Haakon Arvid Svendsen 1908-10-01 Volda - s ug pf. barn
005 01 Ruth Magdalena Svendsen 1912-04-24 Volda - d ug pf. barn
006 01 Signe Elisa Svendsen 1914-05-08 Volda - d ug pf. barn
007 01 Ivar Hanssen Hamsås 1890-08-06 Inderøen - bror ug dampskipsexpeditør - for andre Volda
008 01 Mina Oleanna Brekke 1902-11-18 Vanylven - tj ug innepike

No family available